Lista aptek za grosz

Lista aptek za grosz

Postprzez trstena Pn lut 28, 2011 4:48 pm

Witajcie. Pomyślałam sobie, że można by stworzyć na forum listę aptek sprzedających leki za grosz - astmatykom, cukrzykom taka wiedza mogłaby znacznie ułatwić życie. Sama choruję na cukrzycę i dopiero od niedawna udaje mi się kupować insulinę oraz paski do glukometru w cenie 1 grosza. Znaleźć na śląsku taką aptekę nie było łatwo, w końcu jednak okazało się że w knurowie koło gliwic jest taki punkt. Apteka nazywa się Za Grosze, zlokalizowana jest na ul. witosa. Jeśli macie jakieś swoje typy to podrzucajcie, z pewnością komuś się to przyda :)
trstena

Re: Lista aptek za grosz

Postprzez golosz So mar 05, 2011 9:32 am

Fajny pomysł. Od siebie mogę dodać, że w płocku gdzie mieszkam są co najmniej dwie takie apteki ( na gałczyńskiego w kauflandzie oraz w centrum handlowym tayger na królewieckiej - o ile się nie mylę obie sieci Apteka za Grosze ). Wiem na pewno, że można tam kupić insuliny oraz paski do glukometru za 1 grosz, to samo dotyczy niektórych leków dla osób z chorobami układu oddechowego, a także clexane ( lek przeciwzakrzepowy - ten akurat ja sam przyjmuję ). Czy w płocku są jakieś inne apteki tego typu? Szczerze przyznam, że nie wiem ponieważ nigdy nie musiałem szukać. Te dwie o których wspomniałem mam w bardzo dogodnych lokalizacjach ( jedna niedaleko domu, a druga dosłownie obok miejsca pracy )
golosz

Postprzez mikrusek So kwi 16, 2011 3:45 pm

Zdecydowanie mogę potwierdzić istnienie Apteki za Grosze na ul. Witosa w Knurowie - wspomina o niej koleżanka w pierwszym poście. Ja tam kupuję nie tylko podstawowe leki ( przeziębienie, grypa itp. ), ale również właśnie insulinę. Humalog oraz insulatard faktycznie kosztują tam po groszu za opakowanie. Oby więcej takich aptek, w końcu żywot diabetyka w tym kraju nie jest łatwy. Weźmy choćby przykład analogów, ale to już opowieść na zupełnie inną okazję ...
mikrusek

Postprzez Mamamateusza Wt lis 20, 2012 4:15 pm

Teraz to już chyba nie ma takich aptekach, czy może coś mieszam?
Mój lekarz rodzinny (taki z top trójki w rankingu internetowym, więc dobry jest), mówił, że teraz coś się tam w przepisach zmienia i on wprawdzie wypisuje leki możliwie tanie na receptę, ale tak jak zawsze doradzał gdzie znajdziemy takie za grosza, tak teraz cisza...
szkoda, bo to zawsze domowy budżet ratowało nieco
Mamamateusza

Powrót do Pozostałe