Spirulina. SKĄD i JAK spożywać

Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenia w stosowaniu systemu oczyszczania Nadieżdy Siemionowej (pozytywne lub negatywne), zapraszamy do dzielenia się nimi. Być może wiesz, gdzie zdobyć potrzebne preparaty. A może masz pomysły na środki, którymi można by było uzupełnić system. Tu śmiało możesz je zamieścić.

Spirulina. SKĄD i JAK spożywać

Postprzez grraffikk So kwi 11, 2009 1:56 pm

Witajcie.
Uważam, że temat spiruliny jest przez nas uwzględniany w zbyt małym stopniu z uwagi na niesamowite działanie tych alg. Siemionowa pisze, by brać 2 tabl. dziennie w swojej kuracji, co równa się ok. 800mg - 1g. Moim zdaniem można zwiększyć ilość spożywanej algi w ilościach 5-10 gram na dzień.

Padały na forum pytania, skąd kupować spirulinę. Polecam serdecznie ten sklep: http://www.natura24.pl
Kupicie tam czystą dobrą spirulinę sprasowaną do postaci tabletek, by można było łatwiej dozować. 1tabl., to 400mg czystej spiruliny. Zawsze można ją skruszyć i powstanie proszek. Sprzedawana także w postaci proszku, ale nie szukałem szczerze mówiąc. Nie ma z resztą takiej potrzeby. Sklep natura24 jest zaufany, można spokojnie od nich nabywać. W natura24 spirulinę pakują do papierowych opakowań. W innych sklepach przeważnie do plastikowych pudełek. Nie jestem pewien, czy ma to znaczenie. Pomyślałem o wodzie w plastiku, co nie jest najlepszym pomysłem, stąd wspomniałem o pakowaniu odnośnie alg.

Warto nadmienić, iż spirulina doskonale neutralizuje i pomaga wypłukać z organizmu rtęć. W dzisiejszych czasach, wiele osób posiada amalgamaty stomatologiczne zawierające ten ciężki metal. Coraz więcej ludzi interesuje się trującym wpływem rtęci na organizm. Najwięcej na ten tematu ustalił dr. Huggins, do którego zbiorów odsyłam zainteresowanych.

Kolejna rzecz, to spora zawartość beta-karotenu. W 10 gramach zawiera ok. 25mg. Wtajemniczeni wiedzą, jak ważny jest dla organizmu beta-karoten.
Tak samo żelazo. Niełatwo zaopatrywać w je organizm. W 10 gramach jest ok. 8mg.
Pozostałe witaminy i składniki mineralne są w mniejszych ilościach.

Pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową. Jest źródłem dobrze przyswajalnego białka.

Spirulina istniała już 3,5 miliarda lat temu. Prawdopodobnie zawiera więc w sobie składniki, jakich jeszcze nie odkryto. Niegdyś za niezbędne do życia uważano zaledwie kilka witamin i nic więcej. Dlaczego? Ponieważ tylko kilka odkryto. Teraz, kiedy wiadomo, że istnieje ich znacznie więcej - uważa się, że do utrzymania zdrowia niezbędnych jest kilkadziesiąt. Co w przyszłości? Zakres niezbędnych powiększy się. Jeżeli nowe zostaną odkryte, na pewno znajdują się w spirulinie. Nie rezygnuj więc z jej spożywania.

Natura24.pl dostarcza spirulinę oznaczoną znakiem BIO. Oznacza to, że przy produkcji nie używano preparatów chemicznych przyspieszających porost algi. Ponadto, baseny w których się ją uprawia nie są oczyszczane za pomocą chemii, lecz w sposób naturalny. Suszy się ją w świetle słonecznym (zamiast używania chemii wysuszającej lub napromieniowywania). Produkty oznaczone BIO nadzorują instytucje nadające tej znak.

Jak jeść spirulinę? Jeżeli chodzi o te z natura24, można nawet rozkruszyć tabletki w ustach i połknąć. Czyli po prostu jeść jak wszystko inne. Można również rozkruszyć, wsypać do filiżanki z wodą i wypić. Można rozkruszyć do zupy. Można rozkruszyć na chleb.

Ile spożywać? Wiele źródeł zaleca 5-10 gram dziennie. Wówczas spirulina działa swoiście. Czyli 12-25 tabl. jeśli mowa o tych z natura24. Można rozdzielić sobie dawkowanie na trzy razy: do śniadania, do obiadu i do kolacji. I tak przez całe życie ciesząc się zdrowiem :)
oczywiście można się ograniczyć do 12 tabl., czyli niecałe 5 gram spiruliny dziennie. Jak się stwierdza, już 1 gram przynosi rewelacyjne rezultaty stosowania tej algi :)

Jeżeli macie pytania, śmiało.
Ograniczyłem się do najbardziej poszukiwanych informacji o spirulinie. Jej skład i szczegółowe działanie na organizm, bez problemu znajdziecie w sieci.

pozdr.
Łukasz
grraffikk

Re: Spirulina. SKĄD i JAK spożywać

Postprzez Roman Wt lip 14, 2009 7:29 pm

Dobra spirulina jest w firmie K-link,ale nie tylko.
Roman

Postprzez wegeway Śr paź 05, 2011 9:01 pm

Czytam i...mam wrażenie jakbym znalazła się w świecie reklam spiruliny.
Ciężko jest dostać dobrą spirulinę w Polsce i trzeba też zdać sobie sprawę z tego iż ta o porządnej jakości do najtańszych nie należy. Niestety ta oferowana najczęściej pochodzi z Chin i jej wartość odżywcza jest uboga, trzeba stosować duże dawki by suplementacja przyniosła efekty.
Osobiście nie polecam sklepu www.natura24.pl gdyż wiem że podrabiają niektóre produkty i to te drogie. Sama złożyłam u nich zamówienie i dla przykładu zamówilam m.in liście moringa spakowane w ładną buteleczkę, bo tylko oni je mają, ale jak się okazało naklejkę na słoik nakleili sami więc nawet nie mam pewności czy to te liście.
W branży zdrowej żywności jestem od dawna. i jako tako orientuję się w jakości dostępnych produktów określonych firm na rynku polskim począwszy od aloesu, noni, opc-pestek winogron, spiruliny, sproszkowanej pszenicy, jęczmienia itp itd.
wegeway

Postprzez anecia-78 Śr lip 11, 2012 11:05 pm

Ja korzystam ze spiruliny i chlorelli firmy Synergy Natural - najlepsza jakość produktów, z jaką do tej pory miałam do czynienia. Są w 100% organiczne, butelki sterylne. Naprawdę super. No i cena jest przyzwoita. Napewno już się nie skuszę na jakieś chińskie podróbki - nie stać mnie. Kiedyś używałam wersji w proszku, ale teraz wolę jednak tabletki - nie trzeba mieszać koktajli - wystarczy połknąć tableki, chociaż jest ich sporo. Tutaj link do sklepu http://sklep.gillianmckeith.pl/spirulina-chlorella-algi-c-85.html.
Jak kogoś interesuje dawkowanie, to tutaj są tabletki: http://sklep.gillianmckeith.pl/organicz ... p-228.html
Warto też poczytać pod tym samym linkiem informacje nt. samej spiruliny.
Pozdrawiam,
Wandi
anecia-78

Postprzez Kenio Cz lip 19, 2012 4:48 pm

Osobiście polecam ten sklep www.sklep.spirulina.pl . Tam mają spirulinę niemieckiej firmy i jest to w 100% czysta spirulina. Przeszukałem dużo sklepów żeby kupić tą dobrą. Poczytałem też opinie o tym sklepie i o spirulinie jaką sprzedają, a najlepsze, że zadzwoniłem tam i dowiedziałem się wszystkiego co mnie interesowało. Dlatego zdecydowałem się na kupno w tym sklepie. Jak narazie jestem zadowolony, myślę jednak, że jeszcze za krótki czas przyjmuję spirulinę żebym mogł się do końca wypowiedzieć..ale przyznaję, że lepiej się czuję, nie ma już takiego zmęczenia :-) pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś pomogę z tymi informacjami.
Kenio

Powrót do Kuracja Nadieżdy Siemionowej – opinie, doświadczenia