Rodzaje wody utlenionej - sklad

Jeśli używałeś kiedyś wody utlenionej w zastosowaniach wewnętrznych, podziel się tym. Jeśli uważasz, że to bezsensowny pomysł – również o tym napisz. Burzliwe dyskusje są tu naprawdę mile widziane :)

Rodzaje wody utlenionej - sklad

Postprzez Pelna Pestka So sty 03, 2009 4:25 pm

Witam wszystkich, to moj pierwszy post tutaj.

Mam pytanie odnosnie skladnikow dodatkowych jakie woda utleniona ma w sobie, mowie o tej wodzie sprzedawanej w aptekach. Sprawa jest przynajmniej dla mnie nieco dziwna. Otoz ostatnia woda jaka znalazlem w domowej apteczce ma sklad: nadtlenek wodoru 30% - 10g oraz woda oczyszczona 90g, ale mi sie skonczyla i kupilem nowa taka sama, ta sama firma, w aptece nie sprawdzalem jej skladu, gdyz tylko zerknalem na metke i wydawalo mi sie, ze to jest to samo, natomiast po przyjzeniu sie dokladniejszym zobaczylem, ze sklad jest nastepujacy: wodoru nadtlenek 30% - 10g (stabilizowany kwasem 1-hydroksyetano-1,1 difosfonowym i dwuwodoropirofosforanem sodu, kwas fosforowy stezony 0.0119g, woda oczyszczona. Znalazlem tez w aptece jeszcze inna wode producent - Laboratorium Galenowe Olsztyn, ale na tej z kolei wogole nie ma skladu.

Prosze o kogos z wiedza na ten temat o pomoc. Nie chce pic wody, ktora bedzie w sobie miala jakies czortostwo, ktore okaze sie pozniej szkodliwe.

Pozdrawiam

Pestka
Pelna Pestka

Re: Rodzaje wody utlenionej - sklad

Postprzez Dorka N sty 04, 2009 6:13 pm

Wiesz Pestka, że ja zaraz pobiegłam do swojej wody utlenionej sprawdzić co ma w składzie. Jednak nic nie podają, a mam firmy: Aflofarm Farmacja i Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM :( Ale na banderolce jest napisane" wodoru nadtlenek 3% FP V ( hydrogenii peroxydum 3%), a na drugiej FpVIhydrogenium peroxydatum 3% Jutro pójdę do apteki i dokładnie wypytam, bo ja też piję ją i mam tonik do twarzy :?
Dorka

Postprzez Pelna Pestka N sty 04, 2009 9:12 pm

hej Dorka daj znac co Ci powiedzieli w aptece
Pelna Pestka

Postprzez Dorka Śr sty 07, 2009 3:10 pm

Pełna Pestka, byłam w aptece i na moje pytanie co może być w składzie wody utlenionej, farmaceutki "wywaliły" na mnie gały i powiedziały, że tylko nadtlenek wodoru i woda oczyszczona. Ale ja teraz wydrukowalam sobie to, co Ty napisałaś ij eszcze raz zapytam :? Bo sama jestem bardzo ciekawa.
Dorka

Postprzez Dorka Śr sty 07, 2009 8:18 pm

Pestka, byłam i dowiedziałam się, że to stabilizator i zawsze jest dodawany do wody utlenionej, aby nie zepsuła się - rozpadła. Jak nazwa wskazuje, ma stabilizowac ilość atomów tlenu.
Dorka

Postprzez Pelna Pestka Śr sty 07, 2009 9:00 pm

dzieki za odpowiedz Dorka, przynajmniej juz cos wiemy :)

Pestka
Pelna Pestka

Postprzez RMB Pn lut 16, 2009 9:28 pm

Radzę kupić 30% ze sklepu chemicznego bo jest taniej ;) .Za 100 cm3 3% zapłaciłem ok 1.2 zł a za 1 l 30% ok. 16 zł ;)
RMB

Postprzez patykowaty Śr wrz 16, 2009 11:14 am

witam
Kupiłem wodę utlenioną z atomizerem firmy Avena. W składzie ma: hydrogenii peroxydum, aqua purificate. Więc nic nie pisze o składnikach dodatkowych. Dzisiaj zadzwoniłem do tej firmy celem dokładnego ustalenia składu wody utlenionej i dowiedziałem się że ich woda jest konserwowana stabilizatorem o nazwie: fenacetyna. Jest to związek chemiczny organiczy, który był stosowany jako środek przeciwbólowy, więc jest on w miarę bezpieczny. Srodka tego dodają 1g/1l, więc śladowe ilości. Na moje pytanie, dlaczego nic o tym nie pisze w składzie, dowiedziałem się , że nie było to wymagane, jednak od jakiegoś czasu przepisy się zmieniły i preparaty muszą zawierać dokładny skład. Więc jeśli znajdziecie wodę utlenioną, w składzie której nie ma stabilizatora, to jest on tam na 100%. ale ogólnie bezpieczny i w małych ilościach.

pozdrawiam
patykowaty

Postprzez Utleniacz Pn lis 02, 2009 9:33 pm

Witam po raz pierwszy!
Co do Fenacetyny - Wikipedia podaje niepokojący jej opis, od działania uzależniającego aż po rakotwórcze. Jako środek przeciwbólowy została ponoć wycofana ze względu na skutki uboczne. Także zastanawiam się czy picie wody utlenionej nawet w ilościach kilku kropli w dawce jest faktycznie takie niewinne i bezpieczne :/. Osobiście posiadam wodę z dodatkiem związków fosforu o których mowa w pierwszym poście. Zażywałem ją przez kilka dni 2x razy dziennie po 10 kropel rozcieńczonych wodą przegotowaną (40-50ml) i po paru dniach zacząłem odczuwać dziwny dyskomfort (bólem jeszcze bym tego nie nazwał) w górnej okolicy mostka pod przełykiem gdzieś. Uczucie jakby mi jedzenie utknęło gdzieś pod gardłem - można podobne wywołać mocnym naciśnięciem szyi palcem pod jabłkiem Adama). Przestałem brać H2O2 na kilka dni i niby mi przeszło trochę, ale potem znów spróbowałem i jakby się znów nasiliło zaraz po wypiciu. Ten stan się utrzymuje już kolejne kilka dni, mimo że przerwałem "kurację". :?
Zastanawia mnie czy to zbieg okoliczności, czy jednak woda utleniona to spowodowała - a jeśli tak, to czy samo H2O2 czy właśnie te kwasy fosforocośtam. Co ciekawe dziś od rana oprócz tego niemiłego ucisku dopadło mnie drapanie w tej okolicy, kaszel i chrypka (samo gardło nie szwankuje, żadnych innych objawów). Zaczynam się martwić czy to jakiś specyficzny rodzaj przeziębienia czy coś gorszego (oby nie) :(
Utleniacz

Postprzez hall N lut 27, 2011 6:20 pm

A może być woda 30 % bo taką teraz sprzedają? i czy to przypadkiem nie jest woda techniczna a wiec niewskazana do picia?
Rozumiem,że zamiast 10 kropel w takim przypadku stosować tylko 1 kroplę?? o ile w ogóle można pic taką.
Dzięki i pozdrawiam
hall

Postprzez KathrynMeza Wt wrz 11, 2012 7:32 am

Pestka, byłam i dowiedziałam się, że to stabilizator i zawsze jest dodawany do wody utlenionej, aby nie zepsuła się

------------------------------
Another Success Story for DVDs --- Revenge Season 1 DVD,miss it when you lose it!
KathrynMeza

Powrót do Iwan Nieumywakin i zastosowania wewnętrzne wody utlenionej